Porcelianinis riteris

Porcelianinis riteris

24,00 €

Rankų darbo vienetinis sendintos bronzos kaklo papuošalas su mėlyno porceliano puošmena "Riteris ant žirgo". Mėlynai žalią atspalvį bronzai suteikia speciali patinavimo technika. Puikiai tinka kaip įsimintina dovana 8-ųjų (bronzinių vestuvių) metinių proga. 

  • Pakabuko dydis 4,5x4,5 cm
  • Natūralios odos ilgis su užsegimu 62 cm

Kiekis
  Paskutinė prekė

PORCELIANAS


Pirmąjį porcelianinį indą – vazelę – į Europą iš porceliano tėvynės Kinijos 1295 m. Šilko keliu atgabeno Venecijos pirklys ir keliautojas Markas Polas. Šiuo metu ji saugoma Šv. Morkaus katedros lobyne Venecijoje.


Per ilgus šimtmečius iš Kinijos porcelianas paplito po visą pasaulį, bet ši kelionė nebuvo labai greita ir lengva – visi saugojo porceliano gamybos technologiją. Šalis, išradusi popierių, šilką, paraką, suklestėjo valdant Mingų dinastijai (1368-1644), o porcelianas tapo svarbiausia jos eksporto preke. Dėl tikslios porceliano išradimo datos nėra sutarta, bet manoma, jog tai įvyko valdant Šangų dinastijai 1600-1045 m. pr. Kr. arba  netgi IV mūsų eros amžiuje.


Už porceliano gamybos technologiją ar šios medžiagos sudėties išdavystę, kai kurių istorinių šaltinių teigimu, grėsė žiauri mirties bausmė. Mat jei tik kildavo menkiausias įtarimas, kad meistras  gali ją išduoti, jis būdavo gyvas sudeginamas degimo krosnyje.


Vis dėlto XV a. kietasis porcelianas jau pradėtas gaminti Korėjoje, o XVII a. – ir Japonijoje tų pačių korėjiečių. Į Europą iš Kinijos bei Japonijos gabentas porcelianas turėjo didžiulę paklausą, europiečiams darė neišdildomą įspūdį, taigi buvo ir labai brangus. Todėl to meto aristokratų šeimos, įdarbinusios gabiausius alchemikus,atkakliai bandė įminti baltojo aukso paslaptį. Deja, iki  pat 1708 m. tai niekam nepavyko.  Nei italams, pirmiesiems į Europą atsigabenusiems porceliano dirbinių, nei prancūzams, slapčia siuntusiems į Kiniją vienuolius jėzuitus sužinoti jo gamybos paslapčių, nei nagingiesiems Anglijos meistrams. Pavyzdžiui, itališkas porcelianas, gamintas XVI a. Florencijoje ir pavadintas „Mediči“,  vis dėlto buvo labiau panašus į matinį stiklą nei į geidžiamą baltą medžiagą.

  • Papuošalus lakuojame specialiu laku, kad jis neoksiduotų. Tačiau vis tiek rekomenduojame vengti tiesioginės drėgmės. 
  • Papuošalus įpakuojame į firmines kraft dėžutes, todėl papuošalą galėsite iškart dovanoti. 
  • Pakartoti ir sukurti identišką antrą tokį patį papuošalą neįmanoma. Todėl kiekvienas mūsų papuošalas kaip ir šis yra unikalus meno kūrinys. 

Prekė detaliau

1 Vienetas

Charakteristikos

Metalas
Bronza
Kam?
Moterims